سوالات متداول

1 - 

دریافت تاییدیه بای چک، چه مدت به طول می‌انجامد؟

تاییدیه بای چک پس از ثبت درخواست خرید اقساطی، ظرف حداکثر 72 ساعت به شما ارائه خواهد شد.

2 - 

چه معدل حسابی برای قبولی در بای چک مورد نیاز است؟

معدل حساب مد نظر بای چک متغیر است زیرا بستگی به مبلغ و سقف خرید مشتری دارد.

3 - 

آیا برای ثبت درخواست خرید اقساطی، محدودیت سنی وجود دارد؟

خیر، هر کسی صرف داشتن مدارک مورد نیاز و شرایط ثبت نام می‌تواند برای خرید اقساطی از طریق بای چک اقدام کند.

4 - 

نحوه پیگیری برای خرید اقساطی کالا با تاییدیه بای چک، به چه صورت است؟

پس از قبولی و دریافت تاییدیه از بای چک، مسئولیت کلیه‌ی مسائل مربوط به کالا با فروشگاه است.

5 - 

چه فروشگاه‌هایی تحت چه شرایطی می‌توانند با بای چک همکاری کنند؟

بای چک با تمام فروشگاه‌هایی که کالای مصرفی می‌فروشند و دارای جواز کسب و مستندات شغلی کامل هستند، همکاری می‌کند. پس از ثبت درخواست برای همکاری با بای چک، کارشناسان ما ضمن بررسی مدارک و مشخص کردن توان و اهمیت فروشگاه، درخواست‌ همکاری شما را می‌پذیرند.

6 - 

چطور می‌توانم با بای چک، همکاری کنم؟

تمام کسبه بخش حقیقی و حقوقی می‌توانند با درج درخواست همکاری با بای چک علاوه بر فروش نقدی، خدمات و کالای خود را به صورت اقساط با تاییدیه بای چک در اختیار تمام مشتریان قرار دهند. در این روش صاحب فروشگاه به هیچ وجه تعهدی در قبال وصول اسناد مشتری ندارد و تمام مراحل اعتبارسنجی از طریق بای چک و توسط کارشناسان اعتبارسنجی انجام می شود و در نهایت سقف تسهیلات توسط بای چک تعیین می‌گردد. هرگونه تعهد مربوط به خود بای چک است و پس از تائید مشتری و مراجعه به فروشگاه، کالا طبق فرمول هماهنگ شده با بای چک توسط فروشگاه به مشتری عرضه و پیش پرداخت و چک دریافت می‌گردد.

7 -  نحوه اعتبار سنجی در بای چک، چگونه است؟
برای آغاز روند اعتبارسنجی باید اطلاعات مورد نیاز را در زمان ثبت نام را به دقت تکمیل نموده و کد رهگیری که همان کد ملی شماست را دریافت کنید.
پس از حداقل 24 ساعت و یا حداکثر 72 ساعت از طریق تماس با بای چک و یا با مراجعه به سایت و صفحه پیگیری ثبت نام اقساطی، با وارد کردن کد ملی خود از نتیجه ثبت نام مطلع شوید.
ضمناً نتایج از طریق پیامک و ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. لذا خواهشمند است اطلاعات شخصی خود را با دقت وارد نمایید. دقیق بودن اطلاعات به سرعت روند اعتبارسنجی کمک می‌کند. همچنین در صورت داشتن هرگونه سوال در این خصوص می‌توانید با تلفن 88641965 تماس حاصل فرمایید.
8 -  چقدر سود به کالاهای خریداری شده، تعلق می‌گیرد؟
سود متعلقه به کالاها توسط فروشگاه‌های زیر مجموعه به مشتریان اعلام می‌شود و در تمامی فروشگاه‌ها یک محاسبه‌گر اقساط نیز تعبیه شده که می‌توانید از طریق فروشگاه موردنظر، اقساط خود را محاسبه کنید.
9 -  شرایط خرید اقساطی با چک چست؟
کسانی که دسته چک دارند می‌توانند از تمام فروشگاه‌های زیر مجموعه بای چک تنها با داشتن این شرایط اقدام به خرید اقساطی با چک کنند:
1. داشتن قدمت قابل قبول حساب جاری
2. داشتن گردش حساب مقبول
3.نداشتن چک برگشتی فعال
4. داشتن نسبت قابل قبول بین مبلغ خرید با گردش حساب جاری

تاییدیه بای چک و سقف خرید شما بستگی به اعتبار حساب جاری معرفی شده و حجم گردش حساب شما دارد.
10 -  چطور با کسر از حقوق، خرید اقساطی کنم؟
در زمان ثبت نام باید نحوه خرید را "کسر از حقوق"، انتخاب ‌کنید، سپس از محل کار خود نامه‌ای مبنی بر تعهد پرداخت اقساط دریافت کرده و به فروشگاه مد نظر همراه با یک برگ چک یا سفته به مبلغ کل اقساط ارائه دهید.

شما باید اقساط خود را در شماره حساب معرفی شده در برگه تعهد پرداخت اقساط در موعد مقرر واریز کرده و به بای چک اعلام کنید. پس از پایان اقساط، چک یا سفته شما توسط فروشگاه عودت داده می‌شود.

دریافت کسر از حقوق فقط جهت تضمین پرداخت اقساط شماست و اقساط توسط شما پرداخت می‌شود و بای چک اقساط معوقه را "از طریق کسر از حقوق" وصول می‌کند.
11 -  چطور در بای چک ثبت نام کنم؟
شما برای ثبت نام می‌توانید از طریق مراجعه به صفحه اصلی و بخش ثبت نام اقساطی و یا دریافت تاییدیه بای چک در سایر مطالب سایت، در سایت ما تنها با چند کلیک ساده نام نویسی کنید.
12 -  شرایط خرید اقساطی با سفته چیست؟
برای خرید با سفته شما باید پس از محاسبه کل اقساط شما از طرف فروشگاه زیرمجموعه یک برگ سفته همراه با فرم تعهد پرداخت اقساط در موعد مقرر به فروشگاه مورد نظر، ارائه کنید.

شما متعهد می‌گردید که قسطتان را به حساب معرفی شده در فرم تعهد واریز نمایید و شرکت بای چک را مطلع سازید. پس از پایان اقساط شما می توانید سفته خود را از فروشگاه دریافت نمایید.
13 -  شرایط خرید اقساطی از بای چک چیست؟
شما برای خرید اقساطی باید دارای این شرایط باشید:

1- داشتن قدمت حساب
2- داشتن معدل حساب مقبول و متناسب با خرید شما
3- شغل و سابقه کاری
4- نداشتن چک برگشتی در سیستم بانکی
14 -  آیا از شهر‌های دیگر به جز تهران می‌توانم برای خرید اقساطی، اقدام کنم؟
بله، شما از سراسر ایران حتی روستا‌های دور افتاده می‌توانید از طریق بای چک برای خرید اقساطی اقدام کنید.

سوالات خود را بپرسید


نام :
ایمیل :
شماره تماس :
توضیحات :

بای چک در ابتدای سال 1396‌ راه‌اندازی شد و با هدف پشتیبانی فروش اقساطی فروشگاه‌ها و وب‌سایت‌های دیگر در حوزه فروش کالا و خدمات آغاز به کار کرد. در حال حاضر بای چک اعتبارسنجی مشتریان ده‌ها فروشگاه و وب‌سایت را در رشته‌های مختلف‌ از جمله فروش لوازم خانگی‌، صوتی تصویری‌، گوشی‌، مبلمان‌، تورهای مسافرتی‌، موتور‌سیکلت‌، دکوراسیون داخلی‌، کامپیوتر و لپ‌تاپ‌، لوازم و ادوات موسیقی و‌ بسیاری موارد دیگر انجام داده و باصدور «تاییدیه بای چک» برای مشتریان در سراسر ایران خرید اقساطی را تا مدت 24‌ماه و بدون سقف محدود تسهیل کرده است. هموطنان گرامی در سراسر ایران می‌توانند با ثبت نام در بای چک و کسب تاییدیه‌، از تمامی فروشگاه‌های تحت پوشش خرید نمایند‌. ضمنا تامین‌کنندگان نیز می‌توانند با تماس با بای چک و درخواست همکاری به سادگی هر‌چه تمامتر کالای خود را به صورت اقساط عرضه نمایند. بای چک همچنین منتظر ایده‌های نوین کار‌آفرینان گرامی بوده و آماده سرمایه‌گذاری در رشته‌های مختلف است.