بررسی گوشی Iphone SE 2022؛ گوشی اقتصادی اپل.

در آینده ای نه چندان دور، احتمالا بهار سال جاری، اپل مدل جدید گوشی خود از سری SE را روانه بازار خواهد کرد. اپل برای اولین بار در سال 2016 اولین گوشی از سری SE را روانه بازار کرد تا در کنار گوشی های گرانقیمت خود، گوشی ای نیز برای طرفداران IOS که توان خرید گوشی های پرچمدار این شرکت را ندارند، عرضه کرده باشد. اما اپ هیچگاه تولید این گوشی را به صورت ممتد و با برنامه ادامه نداد؛ در سال 2017، اپل همان مدل 2016 را با حافظه داخلی بیشتر عرضه کرد و در سال 2018 تولید این سری را به طور کلی متوقف کرد. اما بعدا در سال 2020، دوباره تولید این سری از گوشی ها از سر گرفته شد و اپل در همان سال، نسل دوم از این سری را روانه بازار کرد. هم اکنون نیز شایعاتی مبنی بر عرضه سری جدید و نسل سوم این گوشی ها در بهار سال جاری منتشر شده است. با توجه به رفتار های اخیر اپل، بعید نیست که تاریخ اعلام شده دروغی بیش نباشد و صرفا برای بازار گرمی اعلام شده باشد. اما فعلا قرار بر این است که اپل این گوشی را در بهار امسال روانه بازار کند. 

نگاه کلی به Iphone SE 2022

در این بخش به بررسی شایعات و اخبار منتشر شده از این سری جدید SE میپردازیم:
یکی از مسائلی که تا حد زیادی از آن مطمعن هستیم، ثابت ماند طراحی ظاهری و کلی این گوشی است. پیش از سال 2022 شایعه شده بود که اپل قصد دارد تا برای ساخت نسل 2 این سری از آیفون ها، تغییری کلی در طراحی ظاهری این دستگاه بدهد. اما پس از عرضه نسل 2 این سری در سال 2020، دیدیم که اپل قصد ندارد نوستالژی دکمه Home خود را دور بریزد و آن را در غالب سری SE خود ادامه خواهد داد. کانسپتی که طرفداران زیادی داشته و دارد و هنگام حذف شدن در سری X این گوشی‌ها، موج عظیمی از اعتراضات را به سوی خود روانه کرد. بنابراین پیش بینی می شود که در نسل سوم این سری از گوشی ها نیز تغییری در طراحی ظاهری مشاهده نشود. هر چند شاید اندازه صفحه نمایش بزرگتر شود، اما شکل کلی گوشی تغییر خاصی نخواهد کرد. در عین ظاهر کلاسیک و قدیمی این گوشی، اما اپل تمام تلاش خود را کرده است تا این گوشی را با بهترین سخت افزار و بهترین قیمت عرضه کند. به طوری که پردازنده تعبیه شده در این گوشی (A15 Bionic) همان پردازنده ای است که در سری گوشی های پرچمدار این شرکت یعنی Iphone 13 و نسخه های پرو و پرومکس آن استفاده شده است. دوربین تعبیه شده در این نسخه نیز مانند نسخه قبل، همان دوربین 12 مگاپیکسل وایدانگل خواهد بود و دوربین سلفی آن نیز ممکن است از 7 مگاپیکسل به 12 مگاپیکسل ارتقا یابد. این گوشی همچنین به شبکه 5G مجهز شده است و از سرعت اینترنت همراه بالایی برخوردار خواهد بود.

تنها نقظه ضعف این گوشی، که در نسخه های قبل این گوشی دیده می شد و شاید در نسخه جدید اصلاح شود، باتری ضعیف تعبیه شده در این گوشی است. نمایشگر این گوشی از نوع LCD بوده که نسبت به LED مصرف انرژی بیشتری دارد و همین امر باعث شده که شایعات مبنی بر قویتر شدن باتری این گوشی (از 1821 میلی‌آمپر به 3110 میلی‌آمپر) قوت یابد.

هنوز هیچکدام از موارد بیان شده در بالا به طور قطع تایید نشده است؛ اما تمام چیزی که از این سری در دسترس داریم، فعلا به همین مقدار کم محدود می شود. باید نشست و منتظر ماند تا دید که آیا اپل بر این شایعات جامه عمل می پوشاند یا خیر.

به محض موجود شدن این گوشی در بازار های داخلی، میتوانید آن را به صورت اقساطی و با پایینترین قیمت از فروشگاه های طرف قرارداد بای چک تهیه نمایید.
برای دریافت تاییدیه اینجا را کلیک کنید.