معرفی پیکسل واچ جدید در رویداد اخیر گوگل!

اگر مقاله "شایعات منتشر شده در مورد ساعت جدید گوگل" را مطالعه کرده باشید، حتما اطلاعات اندکی از شایعات منتشر شده درباره اولین ساعت هوشمند گوگل دارید.اولین پیش بینی ای که درست از آب درآمد، به تاخیر افتادن معرفی این ساعت بخاطر درز این شایعات بود. طبق شنیده ها، گوگل قرار بود در سال 2021 اولین نسل از ساعت های هوشمند خود را با عنوان Pixel Watch به بازار عرضه کند. اما بدلیل درز شایعات این معرفی حدود 6 ماه به تعویق افتاد. این شایعات از جایی شروع شد که گوگل با همکاری سامسونگ، سیستم عاملی جدید برای گجت های پوشیدنی و ساعت های هوشمند با نام Wear OS عرضه کرد؛ این سیستم عامل برای اولین بار روی Galaxy Watch 4 سامسونگ پیاده سازی شد و این امر نوید سیستم عاملی قوی را میداد که سامسونگ متقاعد شده بود از آن به جای سیستم عامل Tizen که روی ساعت هوشمند قبلی خود سوار کرده بود، استفاده کند. با اینکه هنوز پیکسل واچ گوگل در بازار جا نیفتاده و به مصرف زیادی نرسیده است، اما با توجه به تجربه قبلی این سیستم عامل روی گلکسی واچ 4، انتظار می رود تا WearOS روی ساعت جدید گوگل عملکردی بهینه‌تر داشته باشد و باگ های آن برطرف شده باشد. امکان دانلود مستقیم اپلیکیشن ها نیز روی این سیستم عامل تعبیه شده است که باعث راحتی بیشتر فرد برای نصب اپلیکیشن های دلخواه خود می شود.

از دیگر پیش بینی های به وقوع پیوسته، می توان به شکل کلی ساعت اشاره کرد. گوگل پیکسل واچ را به صورت مینیمال و با صفحه گرد طراحی کرده است؛ این امر باعث شده تا این ساعت در عین سادگی، ظاهری بسیار زیبا و شکیل به خود بگیرد و شبیه به ساعت های کلاسیک شود. همچنین در حاشیه سمت راست ساعت دو دکمه با قابلیت فشردن و یک بازل تعبیه شده است. بازل موردنظر احتمالا برای جابجایی بین گزینه های مختلف منوی ساعت مورد استفاده قرار خواهد گرفت. همچنین برعکس ساعت های هوشمند سامسونگ، ضخامت بندهای این ساعت نسبت به بدنه بسیار کمتر بوده و همین امر ظاهری متفاوت به آن بخشیده است. در تصویر زیر بخش های مختلف ساعت بهتر مشخص است.

پیکسل واچ پاییز امسال به همراه پیکسل 7 و پیکسل 7 پرو روانه بازار خواهد شد. پس از عرضه این ساعت به بازارهای جهانی و ایران، شما می توانید آن را به صورت قسطی از فروشگاه های طرف قرارداد بای چک تهیه نمایید.